logo

 

אביתר בנאי

אביתר בנאי הוא נצר לשושלת המפוארת של הבנאים שכמעט כולם בה תפסו מעמד נכבד בתחום האמנות, ביניהם אהוד בנאי, אורנה בנאי ועוד.

שירים של אביתר בנאי

עד היום הוציא הזמר ארבעה אלבומים , כאשר האלבום האחרון שלו יצא בשנה החולפת , בשנת 2009 ונקרא "לילה כאור יום", האלבום הגיע למעמד פלטינה ומשך אליו הרבה התעניינות. האלבום שקדם לו יצא בשנת 2005 ונקרא "עומד על נייר", לאחר הפסקה נוספת בת ארבע שנים. בשנת 1999 הוציא אביתר בנאי את האלבום "שיר טיול" ובשנת 1997 הוציא אביתר בנאי את האלבום הראשון שלו, תחת השם "אביתר בנאי" שזכה להצלחה גדולה.

בנוסף לארבעת האלבומים הללו השתתף הזמר ברשימה בלתי מבולטת של הקלטות עם זמרים נוספים, ביניהם הקליט הזמר את " חברים שרים קורין" עם קורין אלאל, השתתף בפרויקט עבודה עברית, עבד עם אסף אמדורסקי, אושיק לוי, מאיר ובועז בנאי ועוד.

הופעות של אביתר בנאי

הופעות הן חלק אינטגראלי ממסע חייו של הזמר המוכשר, ולזכותו נרשמו הופעות רבות עד כה, והיד עוד נטויה. את ההופעות הראשונות שלו לעיני הקהל הרחב ביצע אביתר בנאי במקומות קטנים ואינטימיים ביניהם בתיאטרון צוותא ובבית לסין. כמו כן, לקח חלק במופע "חברים שרים קורין" וכך גם בפרויקט עבודה עברית בו השתתפו אמנים רבים נוספים . ב- 1997 יצא למסע הופעות ראשון עם צאת אלבומו הראשון אשר כלל הופעות בכל חלקי הארץ, ושנתיים לאחר מכן יצא למסע הופעות נוסף אשר נחל כשלון למרבה הצער. בשלב מאוחר יותר הצטרף אביתר בנאי למסע הופעות משותף עם עמיר לב ואמנים נוספים, וכך גם יצא למסע הופעות בארצות הברית יחד עם ערן צור. 2006 הייתה שנה של הופעות נוספות, בה יצא למסע הופעות תחת השם "תן לשינוי לצמוח", במסגרת הופעות אלה הופיע אביתר בנאי בפסטיבל הפסנתר וכך גם במרכז סוזן דלל. שנתיים לאחר מכן היה מסע הופעות נוסף תחת השם "ארבעתינו".

רקע כללי על אביתר בנאי

אביתר בנאי נולד בשמיני לפברואר בשנת 1973 והוא בן מזל דלי. אביב היה השופט יצחק בנאי ואחיו הן אורנה, מאיר ואפרת בנאי. כמו יתר בני משפחתו , גם אביתר בנאי נולד ללא ספק עם זיקה לאמנות ושירה ועוד מימי ילדותו מצא את מקומו בתחום האמנות. את לימודיו בתיכון העביר הזמר במגמת קולנוע ובמשך שמונה שנים למד לנגן על פסנתר, במהלך שירותו הצבאי אף כתב מחזה.

לאחר תום השירות הצבאי שלו עבר אביתר בנאי לצפון ובמהרה העתיק את מקום מגוריו לתל אביב בניסיון כושל להפקת מחזה. המחזה אמנם לא צלח, אך אביתר בנאי נותר לחיות בתל אביב והמשיך ליצור. במהלך השהות בתל אביב החל אביתר בנאי לכתוב , והופיע עם קולגות וכך גם בגפו  במקומות קטנים ואינטימיים. אלבומו הראשון אשר יצא בשנת 1997 זכה להצלחה גדולה ולווה במסע הופעות שארך כשנתיים. בין הלהיטים שהופיעו באלבום היו השירי "יש לי סיכוי", תתחנני אליי" ועוד.

עם סיום מסע ההופעות יצא אביתר בנאי לטיול ארוך במזרח ובהודו בניסיון לטעון מצברים מחדש, לאחר הטיול חזר לארץ ועבר להתגורר במצפה רמון. במצפה רמון החל לעמול על צאת אלבומו השני ואף הקים אולפן הקלטות בביתו לצורך הפקת האלבום שגם הוא היה מלווה במסע הופעות.

בין אלבומו השני והשלישי החל אביתר בנאי להתקרב אל הדת , את הזיקה הזו ניתן לראות במוזיקה אותה יצר ואלבומו השלישי כבר שיקף באופן מובהק את הקרבה החזקה. האלבום השלישי הגיע למעמד של אלבום זהב ובו הלהיט "מתנות".

בשנת 2009 זכה אביתר בנאי בתואר זמר השנה עבור האלבום "לילה כיום יאיר" אשר שזור בקטעים מפסקי תהילים, בנוסף גם זכה בפרס שיר השנה עבור השיר "עד מחר". החזרה שלו לאור הזרקורים הייתה לאחר שתיקה ארוכה והשיר שעשה את הקמבק לייחודי היה "אותיות פורחות באוויר".

בשנת 2004 נישא אביתר בנאי , וכיום מתגורר באזור תל אביב יחד עם אשתו וארבעת ילדיהם.

ייחודיותו של אביתר בנאי ניכרת מאוד, שכן את מרבית המוזיקה שלו הוא כותב ומלחין באופן עצמאי, הוא מעניק חשיבות גבוהה ביותר למילות שיריו וכותב בעיקר על נושאים של דת, אמונה ומיניות. היצירה שלו מבטאת באופן ניכר את השינויים הרבים אשר עוברים בחייו , הוא נפש מחפשת ואינו נכנע ליומרנויות ומוסכמות, על כך זוכה הזמר להערכה וכבוד רב, וגם ההצלחה לא מאחרת לבוא.

יום בחיי אביתר בנאי

כיום אביתר בנאי מתגורר באזור תל אביב יחד עם משפחתו ונהנה ממסע החיים החדש אותו החל. הוא מקורב לדת ומעניק לאמונה חלק גדול ומרכזי בחייו, גם ההופעות שלו קיבלו פן חדש. חיי היום יום מלאים בעשייה ובחיפוש עצמי בעיקר, את חייו חולק עם משפחה וחברים ליצירה, היצירה היא מקור החיים ומהווה את הנייר עליו אביתר בנאי מבטא את רחשי ליבו.