logo

 

אייל גולן

אייל גולן מצטרף לרשימה מכובדת ביותר של זמרים ים תיכוניים במדינת ישראל ומהווה את אחד הזמרים המוכשרים והמובילים ביותר בז'אנר מוזיקלי זה. לזכותו נרשמו אלבומים רבים וכך גם להיטים גדולים אשר סחפו אחריהם את המדינה כולה. מבין שנים עשר האלבומים אותם הוציא, רק הראשון סבל  ממכירה מועטה, בעוד שיתר אחד עשר האלבומים נחלו הצלחות כבירות ואף הגיעו למעמד פלטינה.

שירים של אייל גולן

השנה החולפת, שנת 2009, הייתה מוצלחת במיוחד עבור אייל גולן בה הוציא את האלבום "זה אני", כאשר לפניו, בשנת 2008 הוציא את האלבום " הוזה אותך מולי". בשנת 2007 הוציא אייל גולן את האלבום "בשבילך נוצרתי", עליו עבד פרק זמן, כאשר האלבום הקודם לו היה בהפרש של שנתיים, בשנת 2005 אשר נקרא "מציאות אחרת". בשנת 2003 יצא האלבום "חלומות" ובשנה שקדמה לה, בשנת 2002, יצא האלבום "ואני קורא לך". שנת 2001 הביאה עימה את האלבום " צליל מיתר", כאשר "הסתכלי אליי" האלבום הקודם לו יצא בשנת 1999. "חייל של אהבה" יצא בשנת 1998. האלבום "בלעדייך", אחד המצליחים של גולן יצא בשנת 1997. בשנת 1996 הוציא אייל גולן את האלבום "הופעה חיה" אשר הוקלט באולפן, והאלבום הראשון של אייל גולן,"לחישה בלילה" היחיד שלא זכה להגיע לאלבום פלטינה יצא בשנת 1996, בהיותו בן 25 בלבד.

הופעות של אייל גולן

אייל גולן הוא אחד הזמרים העסוקים ביותר במדינת ישראל, שכן בין האלבומים המצליחים שלו הוא מספיק גם לתת הופעות בכל הזדמנות, כאשר במשך שנים ועד היום נתן גולן הופעות באירועי שמחה והיה גם זמר חתונות. בשנת 2008 הקריירה של אייל גולן קיבלה עליית מדרגה, ובאפריל של אותה השנה יוצא אייל למסע ההופעות הראשון שלו, כאשר במסע הופעות זה הופיע אייל גולן בהיכל התרבות, במרכז הקונגרסים בחיפה, בנייני האומה, להבים ואף נתן ארבע הופעות בקיסריה. מאוחר יותר באותה השנה יוצא אייל גולן לסבב הופעות בחו"ל אשר כולל הופעות בארצות הברית, קנדה ואפילו בפנמה. גם שנת 2009 האירה פנים לאייל גולן, ובמאי יצא לסיבוב הופעות שני ברחבי הארץ שגם הוא כלל הופעות בקיסריה.

רקע כללי על אייל גולן

אייל גולן נולד ברחובות, ב 12/4/71 , בן מזל שור, כאשר שם משפחתו המקורי היה אייל ביטון. אייל גולן התחנך בבית סבו וסבתו וייעודו היה בכלל בעולם הכדורגל, לו הדיש שעות ארוכות ורבות באימונים ומשחים. בשנת 1990, החליף אייל גולן שת שם משפחתו לשם הבמה גולן כניסיון להזניק את הקריירה המוזיקלית שלו. אייל גולן שחווה את גירושי הוריו בגיל ארבע בלבד, היה עתיד לחיות עם אמו, אך היא נאלצה לעבוד שעות ארוכות, ועל כן עבר לגור עם הוריו. מגיל תשע עשרה החל אייל גולן לאסוף חומרים לאלבומו הראשון, אשר ראה אור רק כמה שנים מאוחר יותר ולא זכה להצלחה גדולה, אך לשמחתו של אייל גולן, הייתה זו רק ההתחלה הבעייתית, שכן כל יתר האלבומים שלו זכו להצלחה אדירה . המהפך התחולל בשנת 97 עם צאת אלבומו "בלעדייך" המצליח, כאשר לאחריו הוצע לו חוזה בבית"ר ירושלים, עליו וויתר לטובת הקריירה המוזיקלית שלו.

עד שנת 2000 אייל גולן עמל רבות, כאשר שיתוף פעולה עם חברי להקת אתניקס עזר לו להזניק את הקריירה שלו באופן משמעותי, שכן משיתוף הפעולה הזה יוצאו אלבומים מצליחים ביותר ולהיטים שזכו להגיע לראש מצעדי הפעמונים ומצעדים נוספים, כאשר בניניהם הלהיט "בלעדיך", "צאי אל החלון" ועוד רבים נוספים. בסוף שנת 2000 הסתיים שיתוף הפעולה עם זאב נחמה וחברי להקת אתניקס, אך הוליד שיתופי פעולה נוספים ביניהם עם ארקדי דוכין, שלומי שבת, שלמה ארצי ונוספים עם עשרות להיטים משגשגים. שמונה השנים הבאות היו טובות לאייל גולן, הוא הוציא להיטים רבים ביניהם  "חלומות", "מציאות אחרת", בשבילך נולדתי" ועוד רבים וטובים. אייל גולן הפך להיות אחד מהזמרים המוערכים והמצליחים ביותר אשר ישנם כיום בארץ.

בספטמבר 2002, לאחר יחסים שניהל עם הדוגמנית והשחקנית מירי בוהדנה, נושא אייל גולן לאישה את מלכת היופי לשעבר אילנית לוי. הנישואין הפכו לשיחת השנה והזוג חגג את יום חתונתם בחתונה מרהיבה ויפה במיוחד. לזוג נולדו שני ילדים, ליאם ואלין, לאחר שש שנות נישואין ושני ילדים מקסימים נפרדו אייל ואילנית, אך נותרו ביחסים טובים וכיום אייל גולן מתגורר ברחובות, ממש בסמוך לביתה של אילנית וילדיו.

בשנה החולפת שדרג אייל גולן את מעמדו והשיק בושם על שמו, ובכך הפך לזמר הישראלי הראשון אשר הוציא בושם בארץ.

יום בחיי אייל גולן

כיום אייל גולן הוא אחד הזמרים העסוקים ביותר בארץ. הוא מתגורר ברחובות בסמוך לילדיו ומגדל אותם בשיתוף עם אילנית. כל רגע פנוי שלו מבלה אייל גולן עם שני ילדיו הקטנים, אח אין מדובר בזמן רב, מאחר וגולן מבלה שעות ארוכות באולפן ההפקות שלו "ליאם". שעות הערב שלו עמוסות למדיי, שכן אייל גולן מרבה לתת הופעות בכל הזדמנות.