logo

 

דנה אינטרנשיונל

דנה אינטרנשיונל היא ללא ספק ה- דיווה של ישראל. היא ביצעה פריצת דרך אדירה ושנים על גבי שנים לא רק שהכוכבת מוציאה להיטים אשר הופכים מייד להיות הדבר החם ביותר שמושמע בתחנות הרדיו ובמועדונים השונים, הרי שהיא רק הולכת וגדלה עם הזמן. למרות המהמורות בחייה הפרטיים וכך גם במסלול ההצלחה שלה שלא היה, למרבה הצער, שזור בשושנים, דנה אינטרנשיונל מרימה את הראש וממשיכה להפתיע. לזכותה נרשמה רשימה ארוכה של תקליטים ורשימה ארוכה עוד יותר של סינגלים ולהיטים שונים.

שירים של דנה אינטרנשיונל

בין התקליטים אותם הוציאה הדיווה עד כה נרשמו שלושה עשר אלבומים בקריירה שהחלה לפני כמעט עשרים שנה. האלבום האחרון אותו הוציאה דנה אינטרנשיונל נקרא "הכל זה לטובה" האלבום יצא בשנת 2007 וזכה להצלחה, לאחר תקופת ארוכה שהייתה קשה במיוחד עבורה. האלבום שקדם לו יצא בשנת 2003 והיה זה מארז סינגלים בהפקתם של IMP records. "החלום האפשרי" יצא בשנת 2002, ולפניו, בשנת 2001 יצא לאוויר האלבום "יותר ויותר". בשנת 2000 יצא האלבום "Free" בגרסא הישראלית שלו, כשלו קדמו שתי גרסאות " חוליות" בשנת 1999, כאשר באותה השנה יצא אותו האלבום גם בגרסא יפנית, וכך גם בגרסא אירופאית. בשנת 1998 הוציאה דנה אינטרנשיונל שני אלבומים, כאשר האחד היה "The Album"  שגם הוא הופץ ביפן וכך גם באירופה, והאלבום השני אותו הוציאה באותה השנה היה- "דיווה". בשנת 1996 הוציאה דנה אינטרנשיונל את האלבום "מגנוניה" ובשנת 1994 הוציאה את האלבום "אומפטמפה". בשנת 1993 הוציאה הזמרת המתחילה את אלבומה הראשן תחת השם "דנה אינטרנשיונל".

הופעות של דנה אינטרנשיונל

לזכותה של דנה אינטרנשיונל נרשמו הופעות רבות במהלך שנות הקריירה שלה, הן בארץ והן בחו"ל, כאשר בין ההופעות שלה, הופיעה הדיווה בפסטיבל הפסנתר בשנת 1996. בשנת 1998 השתתפה בתחרות האירוויזיון, לאחר התנגדויות רבות, ואף זכתה בפרס הראשון. בשנת 2008 הופיעה בחגיגות השישים למדינת ישראל.

מעבר להופעות אלה, הופיעה דנה אינטרנשיונל ברחבי אירופה ביניהם מסעות הופעות גם במזרח אירופה, יפן, ובעוד מקומות רבים.

רקע כללי על דנה אינטרנשיונל

כולנו מכירים את דנה על סיפור הגבורה החלוצי שלה, במסגרתו ביצעה שינוי לניתוח מין שוודאות התרחשותו עדיין לא הוכחה באופן וודאי , אך הסיפור שלה כולל עוד הרבה פרטים עסיסיים נוספים. דנה אינטרנשיונל זהו שם הבמה של שרון כהן, שנולדה בעצם עם השם ירון כהן ב- 2/2/1972 , והיא בת מזל דלי. עוד מימי ילדותה החלה לקחת חלק בשיעורי מוזיקה , זאת על אף הגעתה מבית אשר סבל ממצוקה כלכלית. עד גיל 21 לערך הופיע ירון כהן בהופעות דראג, כאשר במהלך השנים צבר חסכונות שעזרו לו לממן את הניתוח המדובר לשינוי מין.

קשר אדוק נוצר עם עופר ניסים שמלווה את הזמרת עד היום במהלך הדרך המקצועית שלה, ויחד איתו הגיעה הפריצה הגדולה שלה, בשנת 1993 בהיותה בת 21 בלבד. הסיפור סביב קיומו של הניתוח נותר מסתורי משום שהזמרת התוודתה בכך שביצעה את הניתוח ולימים חזרה בה מהסיפור.

בשנה שלאחר מכן דנה אינטרנשיונל כבר החלה לצבור הכרה ציבורית וההצלחה לא איחרה לבוא, למרבה ההפתעה, הזמרת הפכה לאהודה במיוחד דווקא בארצות ערב, שם נאסרה מכירת אלבומיה, יחד עם זאת, הם הופצו בכמויות גבוהות באופן לא חוקי. באותה השנה זכתה דנה אינטרנשיונל בפרס מצעד הפזמונים על זמרת השנה, וזכתה בו פעם נוספת בשנת 1998.

 בשנת 1996 הקליפ של הזמרת "צינקוואמילה" שודר בערוץ המוזיקה MTV והיה לאחר הקליפים הישראלים הבודדים אשר זכו להגיע למעמד זה.

לאחר זכייתה באירווזיון נבחרה הדיווה לאחת מחמשת האנשים המשפיעים בעולם על ידי המגזין טיים, בנוסף, הובילה את מסע הפרסום של אמנסטי, ואף פתחה את אירועי הספורט של הקהילה ההומו לסבית שהתרחשה באירופה.

אחרי ההצלחה הגדולה באירוויזיון הדרך למטה הייתה מהירה במיוחד ובמשך שנים ניסתה לשחזר את ההצלחה הגדולה, אך ללא הצלחה. במהלך הדרך ,דרכה ודרכו של עופר ניסים נפרדו. היא המשיכה להוציא תקליטים ולהחליף חברות תקליטים, אך בכל פעם הציפיות היו גבוהות מהמציאות. בשנים אלה, בין הפעילויות השונות אותן עשתה, דנה אינטרנשיונל השתתפה בקמפיין של חברת הביטוח AIG, שגם הוא עורר תגובות מעורבות, בנוסף, השתתפה בתפקיד אורח בתוכנית הטלוויזיה "השיר שלנו".

בשנתיים האחרונות החלה הדיווה לחזור ובגדול, כאשר ההצלחה הגיעה עם השיר" Love boy " אשר הוכתר לשיר המושמע ביותר בעשור האחרון ברחבי הרדיו . דנה אינטרנשיונל ועידן יניב שיתפו פעולה והוציאו יחד את השיר "סרט הודי" , היא השתתפה בצוות השופטים של התוכנית "כוכב נולד", בחגיגות השישים למדינת ישראל, לקחה חלק בפרויקט עבודה עברית, ואף הובילה את הקמפיין של חברת התקשורת YES בהשתתפותו של וונטוורת מילר, כוכב הסדרה נמלטים.

בתקופה זו גם חזרה הכוכבת דנה אינטרנשיונל לעבוד יחד עם האדם שהעמיד אותה על המפה- עופר ניסים.