logo

 

 זהבה בן

הסיפור של זהבה בן הוא סיפור עצוב עם התחלה מרגשת וסוף שעדיין אינו ידוע. הזמרת המוכשרת, עם קול הזמיר נאבקה כל חייה, נחלה מכות קשות, אך בכל פעם התרוממה עם כוחות מחודשים שעזרו לה, בכל פעם מחדש, להמריא יותר ויותר.

שירים של זהבה בן

עד היום זהבה בן הוציאה 27 אלבומים ועוד אחד בהתהוות.  האלבום האחרון אותו הוציאה זהבה בן היה בשנת 2007 תחת השם "ללכת עם האור", כאשר לפניו הוציאה זהבה בן , בשנת 2006 , שני אוספים, שניהם תחת השם המיטב של זהבה בן. בשנת 2004 יצא התקליט "זהבה בן", "בתוך הלב" ו- "בית אבי", שניהם יצאו בשנת 2002 , בנוסף לתקליט "גרסת לרוז"  שגם הוא יצא באותה השנה.  בשנת 2001 יצא התקליט "דואטים" ו "מלך אמיתי" אותו הוציאה לאחר הולדת בנה יצא בזנת 2000. בשנת 1998 הוציאה זהבה בן שני תקליטים, "הביתה לחזור" ו- "חסידה צחורה", ובשנה שקדמה לה, ב- 1997 יצא התקליט "כוכב אחד לבד" אשר יצא אחרי חמש שנים של שקט, בהן זהבה בן ספגה מכות רבות, כאשר בתקופה זו הוציאה זהבה בן תקליט שירי ילדים תחת השם "זהבה בן שרה שירי ילדים". "גשם בוכה" היה התקליט האחרון לפני תקופה המשבר בשנת , 1992, כאשר יחד איתו, באותה השנה, הוציאה זהבה בן גם את "תעצרו את העולם, "מביטה קדימה", "טיפת מזל כל שירי הסרט" עם זאב רווח" ו"טיפת מזל"- פסקול הסרט. ובשנת 1991 יצא התקליט "דרך הגורל". בשנת 1990 הוציאה זהבה בן את התקליט "איזה מין עולם" וב- 1989 את התקליט "טיפת מזל" שהפך להיות גם שיר הנושא של האלבום וליוה את הסרט טיפת מזל. בנוסף, היציאה זהבה בן את התקליט "אינתא עומרי" עם שירים בערבית, שני אלבומים נוספים בערבית, שני תקליטים "להיטי זהב" אחד ושניים,ו- "זהבה בן שרה זהר ארגוב", אוסף משלוש.

כל התקליטים של זהבה בן הגיעו למעמד של אלבומי זהב, וחלקם אף זכו למעמד של אלבומי פלטינה.

הופעות של זהבה בן

זהבה בן הופיעה ועדיין באינספור מקומות, החל מהופעות בבארים ומועדונים קטנים ומקומיים, עד לאירוח בתוכניות טלוויזיה, הופעות מול שייחים ואישים מהעולם הערבי. היא הופיעה בפסטיבל לילות לבנים ברוסיה, הפיקה אלבום במצריים, ובפסטיבלים שונים ברחבי אירופה. לאחר הסערה התקשורתית סביב מצבה הכלכלי הקשה בו הגיעה לפת לחם ולא הצליחה לעמוד אפילו בתשלומי המשכנתא שלה, נרתמו אמני ישראל במופע התרמה לכבוד זהבה בן. למרבה הצער, מרבית התרומות מהמופע נגנבו.

רקע על זהבה בן

זהבה בן נולדה בתאריך 8 לנובמבר, מה שהופך אותה לבת מזל עקרב, בשנת 1968. הילדה המבטיחה עם קול הזמיר שכבשה לא רק את עם ישראל, אם כי הצליחה גם ברחבי העולם, סבלה, למרבה האירוניה מחיים קשים ומלאי מהמורות עוד מימי ילדותה. זהבה בן נולדה בבאר שבע למשפחה מרובת ילדים, ואב שהיה מוסיקאי עוד במרוקו. המשפחה התגוררה בשכונת מצוקה. את ילדותה בילתה על מוזיקה ערבית שקסמה לה וליוותה אותה משך כל חייה. בנעוריה החלה זהבה בן להופיע בבארים קטנים, אז, בגיל 20 בדיוק התמזל מזלה ואלי בנאי שמע אותה שרה באחד המועדונים, שנה לאחר מכן כבר יצא תקליטה הראשון. השנים הראשונות היו מוצלחות, זהבה החלה להוציא תקליטים במרץ, בין היתר שרה גם בערבית, כשסמל ההיכר והדבר הייחודי ביותר בשירה שלה היו הסלסולים חסרי התקדים.

זהבה בן ספגה מכות רבות ובתחילת שנות התשעים, כשנדמה היה שהיא דווקא בעלייה, ספגה כמה שנים קשות שתמו עם עלייתה של שרית חדד, אז זהבה בן חדרה לתודעה הישראלית שוב, ובגדול.

זהבה בן זכורה לכולנו בעקבות המשבר הגדול שהיה עם אמרגנה, כשטענה שגנב אותה במשך שנים וניצל את תמימותה. לאחר פרידה בין השניים חזרו לעבוד שוב יחדיו. ב- 98, שנה לאחר שנישאה, נולד לזהבה בן, ולימים אף עשתה איחוד מחודש עם אחותה, אתי לוי, איתה הייתה מסוכסכת במשך שנים. זהבה בן כבשה לא רק את ישראל, אלא הפכה לשם דבר בארצות הרב, וכך גם באירופה, בייחוד ניתן לראות זאת ב- 97 אז זכתה בתואר אשת השנה בצרפת, בזכות הפעילות הפוליטית שלה , התמיכה והעידוד לשלום במזרח התיכון.

זהבה בן התמודדה לייצג את מדינת ישראל באורוויזון, אך נשרה בדרך. השתתפה בפרויקט רחב הידיים "עבודה עברית" ועבדה עם  נים רבים וגדולים, ביניהם להקת "אתניקס", ליאור נרקיס ואחרים.

בין הלהיטים הגדולים של זהבה בן היו "הוא פגע בי אמא", "כוכב אחד לבד", "ללכת עם האור" ועוד רבים וטובים.

יום בחיי זהבה בן

כיום בן, שנולדה תחת השם בנישתי, מתגוררת בראשון לציון, יחד עם בנה הקטן, האור של חייה. השנים האחרונות ייצבו וחיזקו אותה, ועם תדמית חדשה ונוצצת, זהVה, שמיתגה עצמה מחדש עומדת על צאת אלבומה החדש של זהבה בן אשר עתיד לצאת בקרוב.