logo

 

זוהר ארגוב

זוהר ארגוב , המלך, הוא ללא ספק אחד הזמרים הבולטים והמוכשרים ביותר בין זמרי הזמר המזרחי ובכלל במדינת ישראל. עם סיפור חיים קשה, שהגיע לשיא ומשם רק הלך והתדרדר, זוהר ארגוב תמיד נשאר בליבנו, והוא ממש כמו אלביס האמריקאי, ממשיך לעשות היסטוריה גם לאחר מותו.

שירים של זוהר ארגוב

בעשר שנות קריירה בלבד הוציא זוהר ארגוב שבעה תקליטים, כאשר האלבום האחרון אותו הוציא זוהר ארגוב היה בשנת 1986 תחת השם "להיות אדם". בשנת 1885 הוציא זוהר ארגוב את האלבום "ים של דמעות" ובשנת 1984 את האלבום "כך עוברים חיי". בשנת 1982 הוציא את האלבום "נכון להיום", ובשנת 1981,  את האלבום "היו זמנים". בשנת 1980 הוציא זהר ארגוב את האלבום "אלינור", ואת אלבומו הראשון הוציא זוהר ארגוב בשנת 1977. לאחר מותו, יצאו אלבומים נוספים של זוהר ארגוב , כפי שקורה עם כוכבים אחרים לאחר מותם, כאשר האלבום האחרון יצא בשנת 2007- אוסף תחת השם "עשרים שנה למותו של המלך", באותה השנה יצאו גם האלבומים "שירת הזמיר" ואוסף "המיטב". אוסף נוסף תחת השם "המיטב" יצא בשנת 2005, ובשנת 2003 יצא אלבום תחת השם "חייו ומותו של המלך". בשנת 1998 יצא האלבום "חברים שרים זוהר" וב 1988 "זוהר וחברים". בשנת 1987 יצא האוסף "הדרך הברוכה", האלבום האחרון אותו הוציא המלך לפני מותו.

הופעות של זוהר ארגוב

בקריירה קצרה למדיי, זוהר ארגוב הספיק להופיע כמעט בכל העולם. את ההופעה הראשונה שלו עשה עם ג'קי קלייטון ויהודה קייסר, בשנת 1979, באותה ההופעה ביצע זוהר ארגוב את השיר "ברצלונה" וזכה לאהדה רבה מצד הקהל, מאותו רגע החיים היו בסימן עליה, כאשר זה היה גם המקום בו הביא זוהר ארגוב את הזמר המזרחי לתודעת הציבור הישראלית. בשנת 1982 השתתף בפסטיבל הזמר המזרחי עם השיר "הפרח בגני". בשנת 1983 יצא למסע הופעות ברחבי ארצות הברית, באותה עת התמכר זוהר ארגוב לקראק. בשנת 1984 יצא למסע הופעות נוסף אשר לקח מקום בצרפת ובארצות הברית, אז חזר ארגוב להשתמש בסמים.

אז מיהו זוהר המלך ?

אין ילד במדינה שאינו מכירה את סיפורו של המלך זוהר ארגוב, אשר סופו היה עצוב במיוחד. זוהר ארגוב נולד בשש עשרה ליולי בשנת 1955 ונפטר בשישי לנובמבר 1987, היה בן מזל סרטן, שם משפחתו המקורי היה עורכבי, וארגוב היה שם הבמה שלו. זוהר ארגוב היה בן למשפחה מעוטת יכולת ואח בכור לתשעה אחים, קולו הייחודי והיוצא דופן ניכר בו כבר מגיל ילדותו והוא למד פיתוח קול עד גיל שלוש עשרה.

בגיל 17 נשא זוהר ארגוב את ברכה לאישה ושנה לאחר מכן נולד להם בנם גילי. את המשפחה פרנס עורכבי באמצעות עבודות טייח ובגיל 22 הוציא את אלבומו הראשון אשר כלל שני שירים בלבד. שנה לאחר מכן הואשם הזמר בניסיון לאונס וריצה תקופת מאסר בת שנה, אשר הובילה גם לגירושין מאשתו. המשך חייו היו רצופים תהפוכות, לאחר היציאה מהכלא חבר לזמר ג'קי קלייטון אשר העמיד אותו על הבמה ובזכותו קיבל הזמר חשיפה ציבורית. יהודה קיסר, הגיטריסט, של קלייטון, עימו ביצע את ההופעה, זיהה את הפוטנציאל האדיר אשר מגולם בזמר והפיק עבורו את האלבום "אלינור".

בתחילת שנות השמונים הקרירה של הזמר החלה להרקיע שחקים, הוא החל לצאת להופעות, ולא הייתה במה בארץ עליה לא הופיע. בשנת 1983 אף יצא למסע הופעות הראשון שלו בחו"ל, שם פגש הזמר את הסם ומצבו החל להתדרדר. זוהר ארגוב התמכר לשימוש בקראק, ובמהרה בזבז את כל כספו על כך, למעשה, הוא הוציא למעלה ממיליון דולר על הסם. לאחר החזרה לארץ עבר הזמר גמילה והחל להופיע שוב, אך במהרה חזר להשתמש שוב בסם, הפעם החל להשתמש בסם מסוג קוקאין. לאחר שעבר גמילה נוספת בת שלושה חודשים בירושלים, הבטיח הזמר כי הוא נקי ואינו משתמש שוב. למרבה הצער, הסם טבע בו חותמו, איכות קולו של זוהר ארגוב ירדה באופן משמעותי, וגם הביקוש להופעות ירד, המצב העגום לא הצליח לעורר את הזמר לשוב אל דרך הישר, והוא שב להשתמש בסמים וחזר לדרכי הפשע. בשנת 1987 נאסר זוהר ארגוב בגין גניבת נשק משוטר , במהלך השהייה בכלא, שם הזמר קץ לחייו.

זוהר לאחר מותו

לאחר מותו זכה זוהר ארגוב לכבוד גדול, האלבום שלו "נכון להיום" אשר יצא בשנת 1982 אשר נמכר באותה העת בלמעלה משלוש מאות אלף עותקים והגיע למעמד של אלבום פלטינה, הוכתר בשנת 2008 לאלבום החשוב ביותר במוזיקה הישראלית בשנות השמונים. בשנת 1993 הופק סרט על חייו של זוהר ארגוב- זהר ארגוב הסרט, ובשנת 2007 עריית ראשון לציין, עיר מולדתו, החליטה לקרוא לרחוב על שמו של המלך. בשנת 2009, אף הוציאו בול לזכרו.

בין הלהיטים הגדולים ביותר שלו היו להיטים כמו "הפרח בגני", "בדד", "את לי לילה", "עוד דקה את נעלמת לי" ועוד רבים אחרים.