logo

 

חיים משה

חיים משה הוא זמר ישראלי אשר מבצע מוזיקה מזרחית, וברזומה שלו נרשמו ביצועים רבים של מוזיקה בערבית וכך גם מוזיקה ישראלית , ומוזיקת עם.

שירים של חיים משה

לזכותו של חיים משה נרשמו עד כה שנים עשר אלבומים ומתוכם להיטים רבים , כאשר האלבום האחרון אותו הוציא הזמר יצא בשנת 2009 ונקרא "הדואטים". האלבום שקדם לאלבומו החדש יצא בשנת 2008, ונקרא "קרוב ללב", אלבום זה יצא לאחר שלוש שנים בהם לא הוציא הזמר ולו אלבום אחר. בשנת 2005 , אחרי שבע שנים של שתיקה, יצא האלבום "נוגע בנשמה" והאלבום שקדם לו יצא בשנת 1998, תחת השם "התמונות שבאלבום" האלבום שהחזיר אותו לקדמת הבמה. בשנת 1996, אחרי שמונה שנים נוספות בהן לא הוציא הזמר אלבומים  יצא האלבום "דברי אליי". בשנת 1988 הוציא הזמר חיים משה את האלבום "נשבע", ובשנה שקדמה לה, בשנת 1987 יצא האלבום "עוד יום עולה". בשנת 1986 יצא האלבום "כל נדרי" ובאותה השנה יצא אלבום נוסף, תחת השם "תודה". בשנת 1985 הוציא חיים משה את האלבום "תן לה ללכת", בשנת 1984 יצא האלבום "להיות זמר". האלבום הראשון של חיים משה אותו הוציא עם תחילת דרכו והאלבום שאיתו פרץ לתודעה יצא בשנת 1983 ונקרא "אהבת חיי".

הופעות של חיים משה

במשך למעלה מ- שלושים שנות קריירה מוזיקלית חיים משה צבר הופעות רבות במקומות שונים בארץ וכך גם ברחבי העולם. במהלך כל שנות הקריירה לא הייתה כמעט במה עליה לא הופיע חיים משה, לרבות הופעות בקיסריה, בנייני האומה בירושלים, היכל התרבות וכך גם מרבה להופיע באירועי שמחה וחתונות בפרט עוד. בנוסף הופיע הזמר גם בחו"ל, כאשר בין הופעותיו בחו"ל היו הופעות בארצות הברית וביעדים נוספים.

רקע כללי על חיים משה

חיים משה נולד ברמת השרון בתאריך  20/10/1955 והוא בן מזל מאזניים. במהלך נעוריו רכש לעצמו מקצוע בתחום הדפוס, ואביו בכלל רצה שיהיה רב, בדיוק כמו הסבא, אך חיים משה רצה להיות זמר, או שחקן כדורגל ולא וויתר על חלומו.

את הקריירה המוזיקלית שלו החל הזמר כחלק מצמד יחד עם הזמר דקלון, ושניהם יחד הצטרפו ללהקת צלילי הכרם באמצע שנות השבעים. הלהקה ביצעה בעיקר שירים ישראליים ובתחילת שנות השמונים הלהקה התפרקה וחיים משה יצא לדרך עצמאית. את הפריצה העצמאית שלו ביצע חיים משה עם האלבום "אהבת חיי" שהזכיר במידה רבה את סגנון המוזיקה אותה עשה יחד עם הלהקה שהתפרקה, האלבום כולו היה בערבית והיה זה כרטיס הכניסה של הזמר אל תודעת הציבור הישראלי.

חיים משה החל לעבוד ולייצר תקליטים, כאשר במשך השנים הרבה לעבוד עם אמנים גדולים ביניהם אביהו מדינה שהלחין עבורו אלבומים רבים, עוזי חיטמן ז"ל , זאב נחמה , יואב יצחק ונוספים. חמש שנים לאחר צאתו לדרכו העצמאית הגיע חיים משה לפסגת ההצלחה עם השיר נשבע שהפך ללהיט וזיכה את הזמר בהצלחה גדולה. מאותו רגע השיא, מסלול  הקריירה של הזמר החל להיות בנסיגה.

במהלך הקריירה נחל חיים משה כמה שנים קשות, היה זה לקראת סוף שנות השמונים לאחר ההצלחה הגדולה לה זכה בזכות השיק "נשבע" . באותן השנים, למרות שהמשיך לייצר תקליטים, ההצלחה הצפויה לא הגיעה, והיה זה רק ב- 1996 שהצליח הזמר לעלות שוב על הסוס. באותה השנה הוציא חיים משה את האלבום דברי אליי שהצליח להחזיר אותו שוב אל קדמת הבמה.

במהלך הקריירה שלו ייצר חיים משה להיטים רבים אשר הושמעו שוב ושוב והפכו עד לכדי המנונים לאומיים, כאשר בין הלהיטים השונים אותם הוציא חיים משה היו להיטים כמו הקולות של פיראוס שזכה לתהילה רבה, כמו כן בין הלהיטים הנוספים אותם הוציא חיים משה היו להיטים כמו דברי אליי, התמונות שבאלבום, עיישה , אמא אמא, עד סוף העולם ועוד.

בשנת 1977 חיים משה התחתן ולו שלושה ילדים, לירן, גדי ואסף, ועד היום מתגורר בעיר הולדתו- רמת השרון.

יום בחיי חיים משה

חיים משה מתגורר עד היום ברמת השרון יחד עם משפחתו. מלך הקסטות המשתכנז כפי שכונה בידי העם עוד בשנות השמונים , שומר על קור רוח ומפגין בטחון רב בהתנהלות שלו. החיים היום, טוען, קלים יותר ממה שהיה בעבר, בייחוד לזמרים המתחילים שלרשותם עומדת הטכנולוגיה שמקצרת את תהליכי העבודה וההקלטות באופן משמעותי, היום אפילו לא זקוקים לאולפנים בשביל להקליט, בעוד שהוא והזמרים מתקופתו, לטענתו, נאלצו לעבוד שעות ארוכות ומייגעות בשביל להקליט כל שיר ושיר . הוא מעדיף לשבת בבית, לראות כדורגל וללעוס גת על פני לצאת לפאבים ולשתות בירה וממשיך להופיע באותה התשוקה שמלווה אותו עוד מימי ילדותו למוזיקה. בחודשים האחרונים מתמודד חיים משה עם התנהגות ברברית ופוגענית של אלמונים אשר השליכו רימון על ביתו פעמיים, מה שככל הנראה תוצאה של טעות והרימונים היו מיועדים למישהו אחר.