logo

 

מירי מסיקה

שנת לידה: 1978

מירי מסיקה נולדה בהרצליה בשנת 1978. עוד בילדותה למדה מוזיקה וניגנה בקונסרבטוריון בגיטרה וחלילית. מירי למדה מוזיקה ותאטרון בתיכון היובל ובשנת 1996 התגייסה לצהל ושרתה בתפקיד סמלת מבצעים. בשנת 1998 סיימה את שירותה הצבאי והלכה ללמוד בבית הספר למוזיקה "רימון".

מירי מסיקה נבחרה להשתתף בחגיגות היובל במופע "פעמוני היובל" היא השלימה את לימודיה במהלכן השתתפה בתחרות שירימון וזכתה במקום הראשון עם שירו של דוד ד'אור "מישהו קיים".

בבית הספר למוזיקה "רימון" מסיקה פגשה והכירה יוצרים מוכרים ביניהם קרן פלס שהפכה להיות בין הכותבות והמלחינות העיקריות בקריירה שלה.

בשנת 2002 סיימה את לימודיה ב"רימון" והעלתה מופע הכולל ברובו את שיריה של קרן פלס בבימויו של אורי זך, לו היא נישאה בשנת 2005.

מירי מסיקה שרה את השירים "לשם" ו"נובמבר"

השירים "לשם" ו"נובמבר" בביצוע בכורה על במה כבש את הקהל ומיד לאחר מכן הוצע למסיקה חוזה בחברת ההקלטות הגדולה הד ארצי.

מירי מסיקה שרה ומשחקת

מירי החלה ללמוד משחק בביה"ס לאומנויות הבמה של סופי מוסקוביץ. במהלך הלימודים השתתפה במחזות שונים כמו "חתונת הדמים" ו"ליל האיגואנה" כמובן בתפקידים ראשיים. היא לא עצרה לרגע במהלך לימודי המשחק השתתפה בערבי שירה כמו ערבי מחווה לחיים נחמן ביאליק,נורית זרחי, נתן יונתן, איציק מאנגר. מסיקה וזך חברו למעבד גיל פלדמן ולזמרת צרויה להב והעלו יחד מופע משיריה של צרויה במסגרת "פסטיבל הפסנתר" מירי זוכה לפרסום ראשוני בעת הקלטת אלבומה הראשון "מירי מסיקה" הסינגל הראשון "טיפה טיפה" יצא בנובמר אותה שנה וגם הסינגלים "לשם" ו"נובמבר" שהושמעו רבות ברדיו ואף הובילו במצעדים השונים.

באפריל 2005 מירי מוציאה את אלבומה "מירי מסיקה" מיד לאחר יצאו גם הסינגלים "אף אחת" ו"באה אליכם" שזכו להצלחה רבה.

מירי מסיקה היא זמרת השנה של 2005

מסיקה זכתה בתארים רבים בניהם "תגלית השנה" ו"זמרת השנה" הן בגלגל"צ והן ברשת ג' אלבומה המסחרר "מירי מסיקה" הגיע למעמד פלטינה כפולה ונמכרו ממנו עד היום מעל 80 אלף עותקים. היא אף השתתפה במחזמר "שלמה המלך ושלומי הסנדלר"  בתפקיד פילגשתו של שלמה המלך, נופרית. המחזמר זכה באותה שנה בפרס "מחזמר השנה" בטקס פרסי התאטרון לשנת 2005.

מירי זמרת השנה של ערוץ 24

בשנת 2006 מירי זוכה בתואר זמרת השנה בטקס פרסי עמ"י של ערוץ המוזיקה (24).
בנובמבר אותה שנה שיחקה מסיקה בסרט "שלוש אמהות" שם שרה שירים חדשים, "איך היינו" ו"ברכת המלך" כמו כן חידשה מסיקה את השירים "דבר אלי בפרחים" של גאולה גיל ו"ביקשתי אש" של אילנה רובינא.

עוד באותה שנה מסיקה כיכבה גם בסרט "אביבה אהובתי" שם ביצעה את שיר הנושא "האביב שלי יגיע" 

אלבומה השני של מירי מסיקה - שלום לאומנות

אלבומה השני של מסיקה יצא בשנת 2007 בשם "שלום לאמונות", גם הוא הופק על ידי בעלה אורי זך. תוך 30 יום הגיע האלבום למעמד אלבום זהב ולאחר שנמכרו 40 אלף עותקים הגיע ב2008 למעמד פלטינה. מספר עותקים הופצו עם דיסק בונוס ובו שירים בביצועה מהסרט שלוש אימהות. שישה סינגלים עלו מתוך האלבום השני "הוא" "שירה" "עכשיו אתה חוזר בחזרה" "ממי" "שלום לאמונות" ו"אם זאת האהבה שלך".

בכתיבת השירים השתתפו חבריה מבית הספר למוזיקה "רימון" בניהם אריק ברמן, קרן פלס, איתי פרל ואיה כורם. מירי מסיקה זכתה בתואר זמרת השנה במצעדים של גלגל"צ, רדיו תל אביב, רשת ג', רדיו אמצע הדרך ורדיו דרום.

עוד בשנת 2007 זכתה מירי מסיקה במקום הראשון בפסטיגל, שיחקה סרטו של עמוס גיצאי "הדיבוק בחיפה" ובסרטו של עמוס קולק "חסר מנוחה". בחודש מרץ של 2008 הוציאה מירי בגרסת כיסוי לשירו של ברי סחרןף סינגל בשם "ככה זה", בספטמבר אותה שנה (2008) הוציאו מירי מסיקה וברמן את הסינגל "ערב חג" אותו ביצעו בדואט, עוד באותו חודש היא יוצאת בדואט נוסף הפעם עם עופר בשן בסינגל " האור יזרח גם בנפרד"

בסוף שנת 2008 היא מקנחת  במחזמר "יוסף וכותונת הפסית המשגעת" בתפקיד המספרת.

סינגל מאלבומה השלישי של מירי - חדשות טובות (2009)

בדרך לאלבום שלישי משתתפת מסיקה בסדרת הטלויזיה "מעורב ירושלמי" ובו מבצעת בין היתר שני פיוטים עתיקים שנכתבו במאה ה-18 על ידי רבי אהרון פרץ והולחנו בימינו על ידי יונתן בר גיורא.

בחודש נובמבר יוצא סינגל ראשון מתוך אלבומה השלישי של מירי מסיקה "חדשות טובות" חודש אחד לאחר מכן יוצא סינגל שני "פנינים בנהרות".