logo

 

עברי לידר

עברי לידר הוא מחלוצי האמנים הישראלים, אחד מזמרי הרוק הטובים המוכשרים ביותר, וזאת לא רק בזכות המוזיקה המשובחת אותה הוא יוצר. למרות שלא היה הראשון לעשות זאת, הוא בהחלט עורר הד רב סביב יציאתו מהארון, שלמרות שזו התקבלה ברגשות מעורבים, המשיך עברי לידר לשמור על מעמדו ונותר זמר מוערך במיוחד. במוזיקה שלו יש הרבה אמירות ולתוכן משמעות רבה, וזה רק אחד מהיתרונות שמביא אלינו עברי לידר.

שירים של עברי לידר

לזכותו נרשמו עד כה שישה אלבומים, כאשר האחרון יצא בשנת 2008 ונקרא "בקצב אחיד בתנועות של הגוף". שנתיים קודם לכן יצא דיסק הופעה חיה מתוך הופעתו "זה לא אותו דבר", הדיסק נמכר בלמעלה מעשרים אלף עותקים. בשנת 2005 הוציא עברי לידר את האלבום "זה לא אותו דבר" שזכה למעמד של אלבום זהב עם מכירה של למעשה משלושים אלף עותקים. האלבום יצא לאחר שלוש שנים בהם הזמר לא הוציא שום אלבום. בשנת 2002 יצא האלבום "האנשים החדשים" שגם הוא הגיעה למעמד של אלבום זהב, וגם הוא מכר למעשה משלושים אלף עותקים. "יותר טוב כלום מכמעט" היה האלבום השני של עברי לידר אשר יצא בשנת 1999, נמכר בלמעלה מארבעים אלף עותקים שזיכו אותו במעמד של אלבום פלטינה. האלבום הראשון של עברי לידר יצא בשנת 1997 תחת השם "מלטף ומשקר", האלבום נמכר בלמעלה מארבעים אלף עותקים וגם האלבום הזה הגיע למעמד של אלבום פלטינה.

הופעות של עברי לידר

פעילותו הענפה של עברי לידר רחבת היקף היא, ומעבר להופעות הבמה שלו, הוא מופיע רבות גם במסגרת פסטיבלים ואירועים שונים. הוא מרבה להופיע בארץ, אך ניתן לראות אותו רבות גם בחו"ל, כשבשנה הנוכחית עסוק עברי לידר עם סבב הופעות ברחבי אוסטרליה.

השנתיים האחרונות היו עמוסות למדי בהופעות עבור עברי לידר שחותם את שנת 2009 עם סבב הופעות עולמי אשר כולל בין היתר הופעות בארצות הברית, קנדה, ספרד ודנמרק. בשנה שקדמה לה, בשנת 2008 היה עברי לידר בסבב הופעות בארץ, אשר כלל למעלה מארבע מאות הופעות. סבב ההופעות היה לכבוד צאת אלבומו החמישי.

רקע כללי על עברי לידר

עברי לידר נולד בתאריך העשירי לפברואר 1974, והוא בן מזל דלי. את אהבתו למוזיקה גילה בשלב מוקדם מאוד של חייו, כשהחל לנגן על פסנתר כבר בגיל חמש. בבית הספר למד עברי לידר במגמה מוזיקלית והרבה להופיע בכל הזדמנות. השירות הצבאי של הזמר היה קצר והסתכם בתקופה בת חודש ימים בלבד, לאחר ששובץ, בניגוד לרצונו, להיות אפסנאי, בעוד שקיווה להגיע ללהקה צבאית. מאז הזמר גם הביע את דעתו הביקורתית על המערכת הצבאית ושירות החובה של צה"ל ובאחת הפעמים הדבר אף גרר אחריו תגובות נחרצות משבוטלה הופעתו במסגרת מופע ההצדעה עבור האגודה למען החייל בשנת 2007.

מעבר להיותו זמר מוכשר עברי לידר עושה עוד מגוון רחב של פעילויות, הוא מפיק ומלחין מוזיקה למחזות, ומופעי מחול, כאשר הפעילות הראשונה שלו הייתה כתיבת מוזיקה ללהקת המחול בת שבע, וכך גם להקות מחול נוספות, וזה היה בעודו בן עשרים בלבד. במהלך הדרך הפיק עברי גם אלבומים לקולגות שלו, כך בין היתר הפיק את "פנסים" של שרון חזיז, "עכשיו טוב" של גלעד שגב העלה מופע יחד עם מיטל דוהן תחת השם "אהבה וסקס בימים הנוראיים"  ועוד. כמו כן, הפיק עברי לידר את הפסקול לסרט "ללכת על המים" של איתן פוקס.

בשנת 2002 , עם צאת אלבומו השלישי, עשה עברי לידר מהלך תקשורתי במסגרתו יצא מהארון והעלה את דבר נטיותיו המיניות על סדר היום הציבורי. הפתיח והנחישות בה עשה זאת התקבלה עם הרבה הערכה וסבר פנים טובות מצד קהל המעריצים שלו.

במהלך הקריירה צבר עברי לידר פרסים רבים בזכות עבודתו הטובה, כך בין היתר הוכתר בשנת 2005 לזמר השנה, ב 2006 זכה בפרס העמ"י בגין היותו זמר השנה וכך גם פרס עבור שיר השנה.

בין הלהיטים הבולטים של עברי לידר אפשר למצוא להיטים כמו "זכיתי לאהוב" , "רק תבקש", "מתעורר" ועוד רבים.

יום בחיי עברי לידר

עברי לידר היה ילד שאוהב ספורט, למעשה, עוד מימי ילדותו נדמה היה כי יפנה דווקא לתחום הכדורסל, אלא שאהבתו למוזיקה גברה על כך. יחד עם זאת האהבה לספורט לא נעלמה, וכיום לידר נוהג להקפיד על שחייה לפחות פעם בשבוע. הוא מגדל נאמנה את כלבו הטוב, וכבר עורג להיות אבא. חיי היום יום הרבה פחות זוהרים מהחיים על הבמה, שכן  עיברי לידר מתמודד עם החיים כ- דור שני לשואה ועם אמא שהיא ניצולת שואה. היום עברי מתמודד בעיקר עם הקושי בלייצר אינטימיות, לצד הרצון למערכת יחסים ואהבה.