logo

 

עידן יניב

עידן יניב מצעירי הזמר המזרחי, בן עשרים וחמש בלבד, וכבר כבש את לבבותיהם של המאזינים הישראלים. עם שלושה אלבומים, הופעות, וסינגלים עידן יניב הפך לאחד הזמרים המושמעים ביותר שיש כיום במדינה, שיריו מוכתרים כלהיטים וכובשים את המצעדים, הם גם הפכו להיות בין הרינגטונים הפופולאריים ביותר ולמעשה מדובר פה בכוכב עולה שנראה כי הולך להישאר איתנו עוד זמן רב.

שירים של עידן יניב

את האלבום האחרון שלו הוציא עידן יניב בשנה החולפת, 2009 . האלבום יצא בחודש מרץ והוא נקרא "על הרחבה". האלבום הזה של עידן יניב שונה במקצת מהגדרת הז'אנר שלו, משום שמרבית האלבום מורכב ממוזיקת פופ, באלבום הוא למעשה עושה שילוב בין הזמר המזרחי וקצב הפופ ובכך מביא שינוי מרענן. האלבום שקדם לו יצא בשנת 2007 , שנתיים קודם לכן, והוא נקרא "חכי לי". האלבום הראשון, איתו פרץ עידן יניב, והותיר אצל כולנו רושם עמוק, נקרא "חושב עליה" זהו גם שמו של הסינגל שהצליח לגרוף הצלחה מסחררת משך תקופה ארוכה מאוד ואיתו כבש עידן יניב את מעריציו לראשונה. באופן מפתיע, ההצלחה לא מיהרה להגיע, והמעמד הנכבד הגיע רק כמה חודשים מהרגע בו ראה הסינגל אור.

הופעות של עידן יניב

יניב מרבה להופיע במקומות שונים ברחבי הארץ , כך בין הופעותיו השונות ניתן לראות את עידן יניב במועדון הזאפה בתל אביב , מועדון הביט בחיפה , מועדון הבארוק בבאר שבע ועוד.

אחת מההופעות הגדולות ביותר שלו היו בבית הקשת בשנת 2008, מופע שאף תועד והופק על גבי DVD. בשנה הקרובה יופיע עידן יניב בפארק מנחם בגין בהופעת ענק מיד בתום עיר הילדים של ערוץ הילדים.

בנוסף, עידן יניב השתתף בפרויקט "האולפן השקוף" של ערוץ 24.

 

רקע כללי על עידן יניב

עידן יניב נולד בתאריך 18 לאוקטובר, שנת 1986, והוא בן מזל מאזניים. עידן, בן למשפחה ממוצא בוכרי נולד, גדל והתחנך באזורה הדרומי של תל אביב. בהכשרתו, עידן יניב הוא בכלל הנדסאי מחשבים, אך את אהבתו למוזיקה גילה כבר בגיל 11. בגיל 12 השתתף עידן יניב בתחרות כישרונות צעירים , ובגיל 14 זכה עידן יניב בתחרות מטעם חברת התקשורת YES עבור ביצועים לשיריו של זוהר ארגוב.

בגיל 17 החל עידן יניב לעשות צעדים פעילים אל עבר קריירה מוזיקלית. הוא החל לעבוד עם ינאי רטפן, המנהל האישי שלו, שהאמין ביניב והשקיע מאמצים וכסף רב, מתוך האמונה שיניב מורכב מהחומר שיוביל אותו אל ההצלחה. תוך שנתיים מהיום בו התחילו השניים לעבוד יחד, יניב כבר החל לעשות היסטוריה. מאותו השלב, בגיל 17, החלו גם הצילומים לסרט הדוקומנטרי של עידן יניב, אשר ראה אור רק ארבע שנים מאוחר יותר. הסרט הדוקומנטרי תיעד את כל צעדיו ומאבקיו של עידן יניב בדרך אל ההצלחה.

עידן יניב בחר בדרך הישנה והמסורתית לבנות את הקריירה שלו. בעידן בו גיבורי התרבות שלנו הפוכים להיות כוכבים באינסטנט, עידן יניב בחר בדרך הקשה, ונראה כי בסופו של יום דווקא השתלמה לו בהחלט.

עידן יניב הוציא רשימה ארוכה של סינגלים ושלושה אלבומים, כאשר אמנים רבים עזרו לו בעבודתו, ביניהם דנה אינטרנשיונל, דויד ד'אור ונוספים.

הסינגלים של עידן יניב כובשים את מצעדי הפזמונים ופעם אחר פעם שיריו מגיעים אל המקום הראשון בתחנות הרדיו השונות, ביניהן גלגל"צ, רשת ג' ועוד.

בשנת 2007 אף זכה עידן יניב בתואר "זמר השנה" בטקס פרסי העמ"י מה שהכתיר אותו באופן פורמאלי לאחד מהמזרים המובילים כיום במדינת ישראל. עידן יניב אף הוכתר כמלך הרינגטונים ואחד הזמרים החמים ביותר שיש כיום בארץ.

בין הלהיטים של עידן יניב יש רשימה ארוכה אשר כוללת את הלהיט "חושב עליה" – שיר הנושא מאלבומו הראשון אשר מכר למעלה מעשרים אלף עותקים ובזכות כך הגיע למעמד של אלבום זהב. להיט נוסף של עידן יניב הוא  "את יפה" שיצא כסינגל, לפני צאת אלבומו השני. "בא הבית" זה סינגל אשר יצא אחרי האלבום השני שלו, וגם הוא זכה להצלחה גדולה.

בשנת 2008 השתתף עידן יניב בפסטיגל.

 

יום בחיי עידן יניב

עידן יניב הוא בחור של הדור הישן, לא סומך על המזל ומשקיע עבודה קשה על מנת לבנות לעצמו יסודות מוצקים ואיתנים. כיום, בהיותו של 24 בלבד, לאחר שירות צבאי ואפילו תואר אקדמאי, עידן יניב כבר מוכתר כאחד הזמרים החמים ביותר שישנם כיום.

למרות ההתנגדות בבית הוריו, לא ויתר עידן יניב על חלומו והפך אותו למציאות. היום הוא מרבה להופיע ושומר על קשר אדוק עם המעריצים שמלווים אותו לאורך כל הדרך. אחרי צאת הסינגל האחרון "מה עם אהבה" שיצא בדקה התשעים של האלבום, התבטא עידן יניב על הקשר שבין כסף, אהבה ואמיתות.

עידן יניב צמוד למנהל האישי שלו וביחד הם עמלים על כל להיט ולהיט. יניב מנהל את הפורום שלו ואף כותב בלוג באתר שלו בשעות הבודדות שנותרו לו בין הופעה להופעה.