logo

 

עמיר בניון

עמיר בניון הוא אחד הזמרים המפתיעים ביותר אשר פועלים בארץ והוכיח את עצמו כזמר מוכשר בעל קול יוצא דופן. עמיר בניון נכנס תחת הקטגוריה של זמר נשמה, כאשר הז'אנר המוזיקלי שלו בנוי על מוזיקה עברית יהודית.

שירים של עמיר בניון

עד היום הוציא עמיר בניון שמונה אלבומים מצליחים במיוחד , כאשר האלבום האחרון אותו הוציא הזמר , היה בשנת 2009 ונקרא "שעה של אור" . האלבום שקדם לאלבום האחרון יצא בשנת 2008 תחת השם "עומד בשער", ובשנת 2007 , השנה שקדמה לה, הוציא עמיר בניון את האלבום "אלוף בשחור". בשנת 2006 הוציא הזמר את האלבום "הכול עד לכאן". בשנת 2004 הוציא אמיר בניון את האלבום "ניצחת איתי הכול" אשר זכה להצלחה גדולה, לאחר צאת הסינגל באותו השם , ובשנת 2002 הוציא את האלבום "שלכת". בשנת 1999 הוציא עמיר בניון שני אלבומים "אותו מקום אותה הרוח" ו- "רק את", וזו הייתה שנת הפריצה שלו .

הופעות של עמיר בניון

עם תהליך חזרתו בתשובה הגביל עמיר בניון את כמות ההופעות שלו, יחד עם זאת, לזכותו נרשמה רשימה לא מבוטלת של הופעות מרגשות במיוחד. בשנת 2008 יצא עמיר בניון למסע הופעות טריו אשר כלל ליווי של שמואל דניאל ונדב ביטון.

בשנת 2009 הופיע בבריכת הסולטן במופע לכבוד עשור של פעילות. היום מרבה עמיר בניון בהעלאת הופעות אקוסטיות במופעים קטנים ואינטימיים.

רקע כללי על עמיר בניון

עמיר בניון נולד בבאר שבע בתאריך 30 באוגוסט 1975 והוא בן מזל בתולה. את אהבתו למוזיקה ביטא כבר בגיל צעיר , אך לא עסק בה בנעוריו באופן רשמי. הוא נהג לעשות מוזיקה יחד עם אביו ואחיו , אך מעולם לא עשה זאת באופן מקצועי במהלך ילדותו ונעוריו. בתחילת דרכו התפרנס עמיר בניון בעבודות שיפוצים וחסך כסף שיאפשר לו להוציא אלבום , משאלה שהתגשמה ב- 1999. עמיר בניון נחשב כיום לאחד מזמרי הנשמה, אם לא המוביל במדינה, ולמרות שמעולם לא למד באופן ממוסד, התגלה בזמר כשרון מוזיקלי יוצא דופן.

עמיר בניון ידוע לא רק בשל אופי שירתו הייחודית, אם כי גם בזכות פעילותיו המרדניות כנגד הממסד אשר כולל בין היתר את חברות התקליטים, ואת הממשלה.

בשנת 1999 פרץ עמיר בניון לתודעת הציבור בעזרתו של מיכה שיטרית אשר עזר להפיק את אלבומו הראשון שזכה להצלחה גדולה. מיכה שיטרית עזר להפיק גם את אלבומו השני אשר זכה להצלחה גדולה פחות, והמשיך ללוות אותו בהמשך דרכו המקצועית. במהלך הקריירה שלו הפגין אמיר בניון לא רק כשרון מוזיקלי יוצא דופן, אם כי גם הביע פעילות מחאתית  כנגד מסחור המוזיקה במדינת ישראל ומונופוליזציה של חברות התקליטים.

בשנת 2001 זכה עמיר בניון בפרס על תגלית השנה בטקס "נוצת הזהב" של אקו"ם, וזכה בפרס נוסף בשנת 2005, כאשר בפעם הזו החליט הזמר לוותר על הפרס ולהעניק אותו כתרומה. הסיבה לוויתור על הפרס הייתה הפגנתית , כנגד מסחור תעשיית המוזיקה בארץ. באותו המועד הודיע הזמר על פרישתו מאור הזרקורים, ובעוד שהבטיח כי ימשיך ליצור ולעבוד, הוא פורש מהבמה. שנה וחצי לאחר מכן חזר עמיר בניון להופיע.

בין קבלת שני הפרסים הוציא הזמר בשנת 2003 את הסינגל והאלבום "ניצחת איתי הכל" אשר זכו להצלחה גדולה, ושנה לאחר מכן החל הזמר תהליך של חזרה בתשובה אשר הלך והתחזק עם השנים. בשנת 2005 נשא עמיר בניון את זוגתו לחיים לאישה ושנה לאחר מכן נולד בנם הבכור.

בשנת 2007 הוציא עמיר בניון תקליט תחת השם "אלוף בשחור", את התקליט הזה התעקש בתחילה למכור באופן פרטני על פי הזמנה, ולמרות המכירה המוגבלת של עותקי האלבום, האלבום עדיין הצליח להגיע למעמד של זהב. לאחר זמן מה יצא האלבום לחנויות התקליטים. באותה השנה יצא אמיר בניון בתביעה כנגד חברות התקליטים על אי תשלום תמלוגים אשר הגיעו לו בגין השמעת שיריו. בשנת 2008 הוציא עמיר בניון סינגל תחת השם "עומד בשער" לכבוד יום הזיכרון לחללי צה"ל.

בשנת 2009 זכה עמיר בניון במקום שני בפרס זמר העשור במופע שהועלה בפרויקט משותף של גלי צהל יחד עם ערוץ המוזיקה 24.

יום בחיי עמיר בניון

החיים של אמיר בניון מלאים בעבודה ועשייה. הזמר המוכשר, חוזר בתשובה, שובר את כל המוסכמות, וזאת משום שבמילא כל החוקים פרוצים לדבריו, מה שאומר שהוא יכול להתחיל מהתחלה בכל פעם מחדש. הוא ממשיך לעבוד וליצור ועובד על אלבום חדש, כאשר במקביל לעיסוק במוזיקה, פונה כיום עמיר בניון למסלול חדש בחייו אשר כולל הוראה. עמיר בניון מעביר סדנת מוזיקה ויצירה באוניברסיטת תל אביב אשר מיועדת לאנשים בעלי רקע מוזיקלי אשר מעוניינים ללמוד ליצור ולהלחין עם זיקה ליהדות. בנוסף לפעילות החינוכית שלו משקיע עמיר בניון את מיטב מרצו בטיפוח וגידול משפחתו האהובה.