logo

 

קרן פלס

קרן פלס היא אחת מהזמרות היותר מוכשרות אשר פרצו לתודעה שלנו בשנים האחרונות והיא מצליחה לבסס את מעמדה כיוצרת מוכשרת ומוערכת במיוחד, בעודה ממשיכה לעבוד וליצור ללא הפסקה . בוגרת בית הספר למוזיקה רימון אשר מצטרפת לרשימה של אמנים מוצלחים נוספים ביניהם מירי מסיקה, אריק ברמן ואחרים.

שירים ואלבומים של קרן פלס

קרן פלס הוציאה עד כה שני אלבומים ושניהם זכו למעמד של אלבום זהב, כאשר האלבום האחרון אותו הוציאה קרן פלס יצא בשנת 2008 ושמו היה "מבול", מאלבום זה השתחררו הלהיטים "מבול", "רצה הביתה" , "תקפוה של שינויים" ו- "פג'ו 92". האלבום הקודם לו יצא בשנת 2006 ונקרא "אם אלה החיים", ממנו השתחררו הסינגלים "רכבת באירופה" ו"זאת שבמקומי". "אם אלה החיים " היה אלבום הבכורה של פלס, כאשר לפני צאתו יצאו הסינגלים "איתי" ו"שמעון השכן".

הופעות של קרן פלס

בין ההופעות השונות של קרן פלס ניתן לזקוף לזכותה לא רק הופעות ווקאליות , שכן, כפי שכבר הוזכר, פלס הוכיחה עצמה גם כשחקנית כאשר השתתפה בהצגה "הלהקה" וכך גם כפרפורמרית על השתתפותה בפסטיבל הילדים.

באפריל 2008, עם צאת אלבומה השני יצאה קרן פלס למסע הופעות ארצי אשר כלל הופעות ביפו באולם התיאטרון נגה , ירושלים, חיפה ומוקדים נוספים. עד היום נרשמו לזכותה של קרן פלס למעלה ממאה וחמישים הופעות בכל רחבי הארץ.

רקע כללי על קרן פלס

קרן פלס נולדה בשנת 1979, באחד עשר למרץ והיא בת מזל דגים. קרן פלס התחנכה בעמק יזראל אשר נמצא בקרבת מקום מגוריה דאז, יבנאל. פלס מנגנת פסנתר וחליל צד מימי ילדותה, ובשלבים מתקדמים יותר של התבגרותה החלה גם לשיר. את שירותה הצבאי בילתה באופן חלקי בלהקה צבאית, ובתום השירות הצבאי שלה החלה פלס ללמוד בבית הספר הגבוה למוזיקה רימון. במסגרת לימודיה בבית הספר למוזיקה השתתפה קרן פלס בתחרות הידועה רוק רימון וזכתה בו במקום הראשון, פעמיים. בנוסף ללימודי המוזיקה, למדה קרן פלס גם משחק, וגם שם הוכיחה את כישוריה בכתיבה, תסריטאות ומונולוגים, כאשר בין המחזות השונים להם כתבה קרן פלס פס קול היו המחזות "טרטיף" , "שייץ" , " יתוש בראש" ונוספים, וזאת במסגרת לימודי המשחק שלה בבית הספר של סופי מוסקוביץ'.

מאז ועד היום זכתה קרן פלס במגוון עצום של פרסים שונים על עבודתה כזמרת וכיוצרת, כאשר בין הפרסים השונים בהם זכתה נרשמו לזכותה פרס מבית הספר על כתיבה עבור הקולגה שלה מירי מסיקה בגין זכייתם של השירים במצעד הפזמונים בתחנת הרדיו גלגל"צ. לאחר מכן, זכתה קרן פלס בפרס "יוצר בתחילת דרכו" אשר זיכה אותה אף במענק של 20 אלף שקלים. בשנת 2007 זכתה פלס בפרס מלחינת השנה בתיאטרון עבור הצגה של חנוך לוין אותה הלחינה, ולזכותה נרשמו שתי זכיות כזמרת השנה, כך גם שירים רבים אותם כתבה לחבריה כבשו את מצעדי הפזמונים של תחנות הרדיו השונות פעם אחר פעם. פרסים נוספים בהם זכתה קרן פלס היו פרס תגלית השנה , פרס זמרת השנה, פרס שיר השנה ועוד רבים.

קרן פלס מרבה לכתוב עבור חבריה ועובדת עם אמנים רבים ביניהם חברתה מירי מסיקה עבורה כתבה את השירים "לשם" ו- "נובמבר", הראל סקעת לו כתבה בין היתר את השיר "ואת", שרית חדד, שירי מימון, אמיר פיי גוטמן ועוד רבים.

את מרבית החומר שלה כותבת ומלחינה קרן פלס בעצמה, ובנוסף מרבה פלס להלחין גם מוזיקה לתיאטראות ולמחזות זמר שונים, כך בין היתר הלחינה קרן פלס את המוזיקה להצגה "הרטיטי את ליבי" ו"הנפש הטובה מסצ'ואן". קרן פלס השתתפה בפסטיבל בשנת 2009 , וכך גם בהצגה "הלהקה" בשנת 2006 . קרן פלס כתבה את שיר הנושא של תוכנית הריאליטי "כוכב נולד" בעונה השישית שלו. בנוסף לכל הפעילויות הללו, פלס מוצאת גם את הזמן להנחות תוכנית רדיו לצידו של ארז טל "ציפורי אלף לילה ולילה".

כיום קרן פלס, בת ה- 31 נשואה לאיש העסקים תומר גרנצל.

למרות הביקורות השנויות במחלוקת אשר עולות כנגדה מעת לעת, אשר טוענות שקרן פלס שטחית ביצירותיה, קרן פלס ממשיכה לרוץ קדימה ולהצדיק את מעמד הכבוד אותו רכשה לעצמה כ- אמנית , יוצרת, שחקנית וזמרת ישראלית מהמובילות שיש כיום.

יום בחיי קרן פלס

ימיה של קרן פלס עמוסים בעבודה. הבחורה שמעידה על עצמה כי מעולם לא ענדה תכשיטים, הורידה במשקל לפני צאת אלבומה הראשון והפנתה עורפה לדיאטות מהחשש להתמכר, עובדת ללא הפסקה. בין עבודתה על השירים שלה עצמה, עוזרת קרן פלס באופן תדיר לחבריה למקצוע ליצור ולהלחין, במקביל פלס משתדלת להופיע על הבמה גם כשחקנית בכל הזדמנות שניתנת לה.

בימים אלה עובדת קרן פלס, הבחורה שמבזבזת את מרבית כספה על אלבומים ומסעדות, ומסרבת לאכול סלק ושרימפס, על ספר חדש. בספר קרן פלס מתכננת לתעד את מסע החוויות שלה, וזאת בין העבודה על מופע ההתרמה למען נפגעי רעש האדמה, והשקת הפיצריה החדשה של קרן פלס עצמה.