logo

 

ריטה

ריטה הוציאה אחד עשר אלבומים לאורך קריירה מפוארת. כל אחד מהאלבומים הינו תקליט זהב, או פלטינה, וחלקם אף פלטינה כפולה, משולשת ומרובעת (יותר מ-160,000 עותקים).

שירים ואלבומים של ריטה

אלבומה האחרון של ריטה, "רמזים" יצא בשנת 2008, וזכה להצלחה מסחרית גדולה. בשנת 2007 הוציאה ריטה אלבום הופעה הנקרא ""ONE. לאלבום זה קדם האלבום המפורסם של ריטה, "חמצן", אשר שוחרר בשנת 2003..

בשנת 2001 הוציאו ריטה ורמי אלבום הופעה משותף בשם "ריטה רמי – האלבום המשותף", שהפך לפופולארי מאוד. בשנת 2000 יצאה ריטה עם האלבום "  "TIME FOR PEACE ,ושנה קודם שיחררה אלבום תחת השם "תפתח חלון". השיר תחת אותו שם זכה להצלחה גדולה, ונחשב עד היום ללהיט.

בשנת 1996 הוציאה ריטה את "תחנות בזמן", ובשנת 1994 הוציאה ריטה אלבום בשם "אהבה גדולה". אלבום זה הוא האלבום היחיד שזיכה את ריטה באלבום פלטינה מרובעת, שזכה להצלחה היסטרית ומכר כ -160,000 עותקים. בשנות השמונים הוציאה ריטה שלושה אלבומים, בשנת 1988 יצאה עם "ימי התום", שזכה להצלחה מסחררת. בשנת  1987 הוציאה ריטה אלבום שנקרא "breaking those walls" . אלבומה הראשון של ריטה יצא בשנת 1986 ונקרא "ריטה".

הופעות של ריטה

ריטה הלא היא חיית במה של ממש, ואף זוכתה בפרסים רבים בגין המופעים המרהיבים אותם היא מעלה. בין ההופעות שלה ניתן למצוא רזומה עשיר ביותר של הופעות ברחבי הארץ וכך גם בחו"ל.

בין המופעים הבולטים ביותר שלה ישנו המופע הייחודי  ONE שנערך בגני התערוכה, רשימה בלתי מבוטלת של הופעות בקיסריה, סבב הופעות הנקרא "ריטה בהיכל" ועוד.

את סיבובי ההופעות שלה החלה ב88 לאחר צאת האלבום השני, ומאז לא מפסיקה להופיע.

היא השתתפה בחגיגות "פעמוני היובל", כך גם העלתה מופע "ריטה והפסנתר", "מופע חורף" והרשימה עוד ארוכה.

בין הופעותיה בחו"ל חזרה להופיע פעמים רבות ברחבי אירופה, ובפרט בצרפת.

רקע כללי על ריטה

ריטה יהאן – פרוז, נולדה ב – 24 במרץ 1962, מזל טלה.יטה נולדה בטהרן, איראן, עלתה עם משפחתה לארץ בגיל 8, וגדלה ברמת השרון. בגייל שבע עשרה בלבד, שנה לפני השירות הצבאי שלה, אותו העבירה בלהקה צבאית, הכירה את רמי קליינשטיין, יחד איתו החלה בבניית קריירה עשירה אר נמשכת עוד היום. הזוג הצעיר נישא קרוב לעשר שנים לאחר היכרותם. 

כפי שידוע לכל, הצמד עשה פלאים יחד, ואינסוף עבודות משותפות, כאשר קליינשטיין במשך שנים אף הקדיש את עצמו לריטה ברמה המקצועית, וקידם אותה רבות. לאורך דרכם המשותפת, ובייחוד לקראת סופה, אשר התרחשה לפני שנים ספורות, ספגה ריטה המון ביקורת על כך שאינה עומדת בפני עצמה, אלא שבפועל, הצליחה להוכיח לכולם, שהיא אכן אחת מעמודי התווך של האמנות והמוזיקה הישראלית, ולאחר הפרידה מרמי הגיעה ריטה לשיאים חדשים לחלוטין בקריירה שלה.שיר זה זכה אמנם במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' בשנת 1986 והפכה לזמרת השנה לראשונה בקריירה.  בשנה זו השתתפה ריטה במחזמר "גבירתי הנאווה", ובנוסף ביצעה דואט עם בעלה רמי, הנקרא "שבועה".

דרכם המשותפת של ריטה ורמי קליינשטיין

ב- 1987 היה ניסיון כושל באירופה, עם אלבום שכלל שירים באנגלית, על אף האכזבה, האלבום הגיע למעמד פלטינה.

לאחר השחרור מהצבא הזוג השתתף בפסקול הסרט "הפנימייה", וב- 1985 יצא לרדיו הסינגל הראשון של ריטה, "בגידה". השיר כבש את מצעדי הפזמונים והחזיק בפסגה למעלה מחודשיים. שנה לאחר מכן השתתפה הזמרת בתחרות הקדם אירוויזיון עם השיר "שביל הבריחה". , שהביאה למקום הרביעי בלבד. אך אליה וקוץ בה, משום שבאותו אירוע טבעה ריטה חותם בזכות ז'קט שנשמט מכתפה וחשף אותה בעת הופעה זו ובכך הפך אותה מודל לחיקוי, ולאפיון הדמות שלה במקומות רבים. למרות שלא צלח באירוויזיון, השיר כבש את מצעדי הפזמונים של רשת ג' ואף זיכה אותה בתואר זמרת השנה לשנת 86. באותה השנה השתתפה ריטה במחזמר "גבירתי הנאווה", ובנוסף ביצעה דואט עם בעלה רמי, הנקרא "שבועה".

שנה לאחר מכן, לאחר ההצלחה המסחררת בארץ, ניסתה ריטה את מזלה באירופה, אך זה לא צלח. האלבום אותו הוציאה, עם שירים באנגלית בעיקר, לא הצליח לתפוס תאוצה בחו"ל, לעומת זאת, בארץ, הגיע למעמד של אלבום פלטינה.

לאחר שנתיים של שקט יחסי זכתה ריטה בתואר זמרת השנה, באותה שנה השתתפה בסרט הקולנוע "אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב", עליו זכתה בתואר שחקנית השנה בטקס פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע. שנה לאחר מכן הגיעה גם פיצוי על האירוויזיון הקודם, וריטה יצגה את ישראל עם השיר "שרה ברחובות". במהלך השנים המשיחה לדשן את קריירת המשחק שלה והשתתפה במופעים, פסטיבלים והצגות רבות אשר זיכו אותה בפרסים רבים ביניהם תואר "תפוח הזהב" לזמרת השנה, אשת השנה בבמה, זמרת השישים וכן הלאה.

בין המופעים בהם נטלה חלק ניתן למצוא את "קול נדרי" שעלה ב91, "אילוף הסוררת", "חתולה על הגג", ו-  "שיקגו" אשר עלה ב- 2004. 

ב-  2006 זכתה ריטה בתואר "אשת השנה בבמה" בטקס אנשי השנה של "קשת", על המופע שהעלתה בשם ""ONE , ושנתיים לאחר מכן זכתה בתואר זמרת השישים, בחגיגות השישים למדינת ישראל. 

בחודש החולף הופיעה ריטה מול ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, במסגרת ארוחה חגיגית לרגל ביקורו אצל הנשיא שמעון פרס.

יום בחיי ריטה

ריטה ממשיכה להופיע מפעם לפעם בפסטיבלים, אירועי תרבות ותרומה. לא מזמן הופיעה בטלוויזיה בסרט סטודנטים הנקרא "בן חוזר הביתה". ריטה מגדלת את בנותיה בנפרד מרמי, ושומרת על פרופיל נמוך מאז התפרסמה התוכנית החושפנית לאחר הפרידה המתוקשרת.