logo

 

שלומי סרנגה

שלומי סרנגה הינו זמר ישראלי , אשר נכנס גם תחת הקטגוריה של הזמר המזרחי , כאשר הז'אנר איתו מזוהה הכי הרבה שלומי סרנגה זהו הז'אנר של מוזיקת הזמר היווני . במשך שנים רבות שר סרנגה רק בשפה היוונית , ובשנים האחרונות החל הזמר גם לשלב במוזיקה שלו שירים בעברית .

שירים של שלומי סרנגה

עד כה הוציא שלומי סרנגה רשימה מכובדת של אלבומים , כאשר האלבום האחרון אותו הוציא שלומי סרנגה יצא בסוף שנת 2009 והיה זה האלבום "כל הנשים יפות" , באותה השנה הוציא הזמר גם את האלבום "מונו" , אשר החזיר אותו אל אור הזרקורים לאחר כמה שנים של שתיקה. עם צאת שני אלבומים אלה , שלומי סרנגה ביצע מעין כניסה אל זרם המיינסטרים , שכן , עד לאותה עת היה מזוהה שלומי סרנגה בעיקר עם ז'אנר של המוזיקה היוונית. האלבום אשר קדם לשני אלה היה "הזמן הישן" אשר יצא בשנת 2004, כאשר באותו האלבום היה להיט תחת אותו השם . בשנת 2002 הוציא שלומי סרנגה את האלבום "חגיגה יוונית" , אלבום זה נמכר במאה ועשרים אלף עותקים אשר זיכו אותו במעמד של אלבום פלטינה . את האלבום הראשון שלו הוציא שלומי סרנגה בתחילת שנות התשעים , לאחר חזרתו מיוון , כאשר אלבום זה נקרא "ניחוח יווני". בנוסף לאלבומים אותם הוציא, השתתף שלומי סרנגה גם בפרויקט עבודה עברית בביצוע השיר "את תכלי בשדה" של חווה אלברשטיין , יחד עם זמרים רבים נוספים.

הופעות של שלומי סרנגה

את ההופעות הראשונות שלו החל לבצע שלומי סרנגה במועדון הלילה "חבית הזהב" שבאתונה, שם בנה לעצמו שם והחל לצבור פופולאריות רבה.

במהלך הקריירה שלו שלומי סרנגה הרבה להופיע על במות שונות ביוון וכך גם בישראל, כאשר בין מיקומי הופעותיו נרשמו הופעות הן במקומות קטנים ואינטימיים כמו מועדון הזאפה ומועדוני הופעות דומים, כך גם הופיע שלומי סרנגה על במות גדולות יותר כמו הפארק ברעננה, רידינג 3 בנמל תל אביב, חיפה , קיבוץ להבות, מועדון הצעירים בבאר שבע ועוד.

רקע כללי על שלומי סרנגה

שלומי סרנגה נולד בתאריך שביעי לאוקטובר בשנת 1973, והוא בן מזל מאזניים.  הוא נולד בתל אביב, בשכונת תל כביר, אביו היה אמרגן חובב ואיש עסקים ונפטר בהיות בנו בן 15 שנים בלבד , האם נותרה המפרנסת הבלעדית ועד היום מהווה דמות דומיננטית בחייו. לאחר מות אביו נסע שלומי סרנגה ליוון והתגורר במשך שנה באתונה, שם החל לבנות את מעמדו כזמר. בעזרת דודו סמי, אשר לקח אותו תחת חסותו והכניס אותו אל עולם המוזיקה, החל שלומי סרנגה לבנות את מעמדו כזמר, כאשר הפריצה הראשונה שלו לעיני הקהל הייתה במועדון לילה יווני בו היה נוהג לשיר. שלומי סרנגה קיבל חשיפה והתקבל באהדה רבה בעיקר בזכות הדמיון הרבה אשר קיים בקולו לקול הזמר היווני סטליוס קזנג'ידיס.

לאחר שהיה בת שנה באתונה חזר שלומי סרנגה לארץ והוציא את אלבומו הראשון- ניחוח יווני. עד צאת האלבום הבא עבר כמעט עשור, כאשר במהלך שנים אלה המשיך הזמר לעבוד על מקצועיותו.

במהלך הקריירה שלו שלומי סרנגה שיתף פעולה עם אמנים רבים, כאשר בין האמנים השונים עימם שיתף פעולה היו להקת אתניקס , יהודה פוליקר אשר הלחין עבורו שירים רבים , מאיה בוסקילה , יוני בלוך ועוד. אחד הלהיטים המושמים ביותר של שלומי סרנגה היה חלום מתוק אותו ביצע יחד עם מושיק עפיה בשנת 2003.

האלבום החדש של שלומי סרנגה- מונו, זכה להמון ביקורות טובות, בו שילב אף דואט עם זוהר ארגוב, הסינגל תחת אותו השם מושמע רבות הן בתחנות הרדיו והן במועדונים השונים ברחבי הארץ, כאשר האלבום הזה מהווה כניסה של הזמר אל המיינסטרים ואיתו ביצע שינוי תדמיתי אשר התקבל בברכה ובזרועות פתוחות.

שלומי סרנגה מלווה מזה כמה שנים את רשת נטורפיל ומתפקד כדובר מרכזי שלהם בכל הקמפיינים של החברה. הוא מקפיד על שמירה על כושר גופני ונוהג למשור על אורך חיים בריא במיוחד.

שלומי סרנגה אב לשני ילדים.

יום בחיי שלומי סרנגה

שלומי סרנגה מנהל אורח חיים מוקפד במיוחד , הוא מתגורר בדירה חדשה בחולון ונהנה מחיי משפחה לצד חיי הזוהר. אחד הדברים החשובים ביותר זוהי שמירה על כושר גופני, והזמר מקפיד על יציאה לריצה בכל בוקר, כמו כן הוא מקפיד על תזונתו, אינו שותה אלכוהול ולא עושה סמים. אל מסעי ההופעות שלו מתייחס ברצינות רבה, וכל הזמן דואג להישאר עם הרגליים על הקרקע. הוא אינו מסתנוור מהזוהר והמעריצות, ועל התדמית והסטיילינג שומר רק כחלק מדרישות התפקיד אותו ממלא כזמר. מה ששלומי סרנגה הכי אוהב זה את הממולאים של אמא שלו שלא שומרת את המתכון בסוד, אך עדיין אף אחד לא הצליח לחכות את טיב הבישול ולדמות לה.