logo

 

שלומי שבת

שלומי שבת , מגדולי הזמר המזרחי , הוא לא רק זמר ויוצר , אם כי עובד גם רבות עם זמרים נוספים, מקדם אותם , מלחין עבורם ועושה המון שיתופי פעולה.

שירים של שלומי שבת

עד היום הוציא שלומי שבת 11 אלבומים , כאשר במהלך הדרך הייתה לשלומי שבת האטה קלה בקריירה שלו ,כאשר לאחריה , חזר שלומי שבת אל קדמת הבמה, ובגדול. האלבום האחרון אותו הוציא שלומי שבת נקרא "אני שר אלייך" והוא יצא בשנת 2008. בשנה שקדמה לה , יצא אלבום "המופע המשותף בקיסריה" של שלומי שבת ופבלו רוזנברג, בעקבות שיתוף פעולה ממושך אותם עושים יחדיו שני הזמרים . בשנת 2006 , הוציא שלומי שבת את האלבום "חברים 2" ובשנת 2003 את האלבום "זמן אהבה". בשנת 2001 יצא אוסף להיטים של שלומי שבת , ובאותה השנה יצאה הגרסא הראשונה של האלבום "חברים". בשנת 1998 , אחרי 5 שנים של הפסקה , יצא אלבום תחת השם "שלומי שבת" , ובשנת 1993 יצא האלבום "שעה אחת ביחד". בשנת 1991 יצא אלבומו של שלומי שבת "אל תלכי רחוק מדי" ובשנת 1990 יצא האלבום "בגלל הרוח". בשנת 1986 יצא האלבום הראשון של שלומי שבת ונקרא  "מן החושך חזרתי".

הופעות של שלומי שבת

למעלה מעשרים שנות קריירה עשירה כללו אינסוף הופעות בארץ ובחו"ל, כאשר בין הופעותיו השונות, הופיע שלומי שבת ברחבי ארצות הברית בתחילת דרכו, כך גם הופיע שלומי שבת בצרפת.

בין הופעותיו השונות של שלומי שבת, הופיע בין היתר גם באמפיתיאטרון בקיסריה, לצד מסעות הופעות רבים.נכון לימים אלה, שלומי שבת ממשיך לעבוד עם פאבלו רוזנברג והשניים מרבים להופיע על במות רחבות היקף, כאשר בין לבין ניתן לראות את שלומי שבת מופיע גם בהופעות סולו בהרכבים מצומצמים יותר כמו  בבנייני האומה בירושלים, המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב ועוד.

בנוסף, הופיע שלומי שבת באירועים שונים ביניהם השתתף בתוכנית זהו זה, תחרות מלכת היופי, פסטיבל שירי השירים ועוד.

רקע כללי על שלומי

שלומי שבת נולד ב 30/8/1954 והוא בן מזל בתולה.שלומי שבת נולד וגדל ביהוד יחד עם אחותו לאה שבת, שגם היא הפכה לאחת הזמרות המובילות בארץ. את הפריצה המוזיקלית שלו עשה דווקא בארצות הברית , אליה נסע לאחר תום שירותו הצבאי שלו. בארצות הברית החל שלומי שבת לשיר במועדונים במקומות שונים ברחבי היבשת. היה זה דווקא בארצות הברית בה גילה את זיקתו למוזיקה מזרחית , אך ההצלחה לא מיהרה להגיע, ושלומי שבת שב במהרה לישראל, לאחר כשלון מוחץ של האלבום הראשון שלו.

ההצלחה הגדולה של שלומי שבת הגיעה דווקא מהבית , עם שיר שכתבה לו אחותו. "בגלל הרוח" היה הלהיט שהפך את שלומי שבת לאחד הזמרים המושמעים ביותר, נכון לשנות התשעים , ובמשך שלוש שנים עמל ועבד רבות, וזכה להצלחה גדולה . לאחר שלוש שנים של הצלחה שלומי שבת ירד מהבמה , התרחק מהתקשורת , ואף סבל מדיכאון אשר כנראה היה גם הגורם להאטה המשמעותית בקריירה שלו. בשנת 98, חזר שלומי שבת לחיינו בסערה, והצלחתו אף האפילה על ההצלחה אשר זכה לה בתחילת הדרך .

החזרה לאור הזרקורים התאפיינה גם עם שינוי מוזיקלי בז'אנר שלו , בו ניתן לשמוע קצבי פופ ורוק רך, כאשר השיר עימו חזר אלינו שלומי שבת בסערה היה "לכל אחד יש".

 
במהלך הקריירה שלו שיתף פעולה עם זמרים רבים, ואף ניסה את מזלו במשחק, כאשר השתתף במופע "חיי כמו בסרט" . במהלך הקרירה השתתף שלומי שבת פעמיים בפסטיגל כאמן אורח.

פרוייקט נוסף בו השתתף היה "עבודה עברית" עם חידוש לשיר "ניגונה של שכונה".

בין האמנים השונים עימם שיתף פעולה ניתן למצוא רשימה ארוכה אשר כוללת בין היתר את בוער שרעבי, ליאור נרקיס, החברים של נטאשה, פאבלו רוזנברג, משה פרץ, גד אלבז, שירי מימון ועוד רבים וטובים.

בין הלהיטים של שלומי שבת ניתן למצוא להיטים כמו "כשאת איתי", "הרי את מקודשת לי", "לכל אחד יש", "החוף של טרפטוני" ועוד.

שלומי שבת התחתן והתגרש מחני, לזוג שני ילדים.

יום בחיי שלומי שבת

שלומי שבת כיום הוא כבר אדם מבוגר, אשר מסתכל על חייו לאחור ונהנה מזיכרונות ילדות, תבונות הבגרות וחיי את החיים. לאחר תקופה די קשה בחייו, שלומי שבת למד ליהנות מהחיים. את אביו שם על מקדש של כבוד, ואף כתבו לכבודו שיר אשר זכה לתשואות רבות. הוא מעריץ את יכולת הכתיבה של אחותו, וכמורה לחיים לוקח לעצמו את מתי כספי.

כיום, לאחר שהגשים את חלום ילדותו, למלא את האמפי תיאטרון של קיסריה, אותו מילא כבר שש פעמים, הוא מתפנה להגשמת החלום הבא שלו, וזה, לעשות עוד ילד. שלומי שבת מתגורר עם חברתו מזה כבר, ויחד מתכננים להקים משפחה .